Info
Restoran
Näita/Peida galeriid

Hotelli ajalugu

Tallinna peaväljakul, kõrge teeninduskultuuriga Hotell Palace on saavutanud erilise staatuse – olla Eesti esindushotelliks läbi aastakümnete.

1937. aasta 16. jaanuaril avatud hotell on Tallinna esimene, spetsiaalselt hotelliks ehitatud hoone ning on Eestis seni järjepanu tegutsevatest hotellidest üks vanemaid.

Elmar Lohki projekteeritud ja Johannes Mürgi (end. Mühlberg) tellimusel valminud  hotell on oma ajastu üks põnevamaid, glamuursemaid ja uhkemaid ehitisi ning on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.

Nõukogude võimu perioodil Tallinna hotell natsionaliseeriti ning uus algus koitis taas 6. septembril 1989, kui peeti Hotell Palace renoveerimisjärgset taasavamispidu. Palace’i haldav Finest Hotel Group oli teadaolevalt esimene rahvusvaheline äriühing Nõukogude ­Liidus, millest 49% kuulus Soome hotellikettidele. Tegemist oli siis eraettevõtluse algusega.

90ndate aastate alguses, peale Eesti taasiseseisvumist asus hotellis suur osa välisriikide saatkondadest ning residentsidest.

Esimesena saabus 29. augustil Rootsi saadik Lars Arne Grundberg, seejärel 2. septembril Saksa saadik Henning von Wistinghausen, 24. septembril Islandi saadik Sigridur Snaevarr ja 1. oktoobril Soome saadik Jaakko Erik Kaurinkoski.

Elati tavaliselt kahetoalises numbris, üks tuba magamiseks, teine bürooks. Kodumaalt võeti kaasa kõik eluks vajaminev, alustades kirjutuspaberist ja pastakatest ning lõpetades toidu ja sularahaga, sest saabuti eikuhugi. Hiljem nimetasid need esimesed saabujad end Palace Clubiks ning hoidsid tihedalt kokku.

Paarikümne aasta jooksul võõrustati hulgaliselt riigivisiite, maailmakuulsaid staare ja palju teisi vähem või rohkem kuulsad külalisi.

1999-2013 kuulus Tallinna Hotell Palace hotelliketile Scandic Hotels ning 2013 aastast kuulub hotell taas Eesti kapitalile, omanikeks Efteni Kinnisvarafond ning AS Esraven. Operaatoriks kodumaisel kapitalil põhinev HMP Hotellid OÜ.

Hotell Palace on Rotary rattaga tähistatud hotell Tallinnas ja rotariaanide ööbimis- ja kokkusaamiskoht.

Meil on au võõrustada Tallinna Rotary Klubi hotellis Palace ja Restoran Konradis. Klubi asutati 2. augustil 1930, mil klubi võeti Rotary Internationali liikmeks.

Klubi charter-presidendiks oli Johan Laidoner ja esimeseks asepresidendiks Konstantin Päts.
Esimene klubi nädalakoosolek oli hotellis Palace 28. jaanuaril 1993.

Lisaks Tallinna Rotary Klubile on Hotell Palace ka Tallinn Global Rotary Klubi iganädalase koosoleku võõrustajaks.

Hotell Palace liitus 2021 a. aprillis esimesena Skandinaavia ja Baltikumi hotellidest Radisson Individuals kontseptsiooniga.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe rohkem Nõustun