Tallinna tutvustus

Tallinna linna ametlik turismiveeb www.visittallinn.ee sisaldab kõike linna külalisele vajalikku, oleme siin toonud ära väikese kokkuvõtte.

Tallinna, Põhja-Euroopa vanima pealinna, märkis esmakordselt maailma kaardile araabia geograaf al-Idrisi 1154. aastal. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Tallinna vanalinn on üks ehedamal kujul säilinud keskaegseid linnasüdameid Euroopas. Imetlemist väärivad ligemale 2 km säilinud linnamüüri ja 26 kaitsetorni, 1246. aastal asutatud dominiiklaste klooster, 600-aastane gooti raekoda, üks Euroopa vanimaid seni tegutsevaid apteeke Raekoja platsil ja kirikud.

Oleviste kirik oli 15. ja 16. sajandi vahetusel oma 159-meetrise torniga teada olevalt maailma kõrgeim ehitis. Nii linna keskel asuv Toompea kants kui vaateplatvormid Oleviste ja Raekoja tornides võimaldavad unustamatuid vaateid vanalinnale. 13.–14. sajandil ehitatud Toompea lossis töötab riigi parlament ja selle nurgatorni Pika Hermanni otsas lehvib Eesti „esimene” riigilipp.

Lõbus päev kogu perele on garanteeritud Rocca al Mare vabaõhumuuseumis, kus saab tutvuda vanade taluhoonete ning 17.–20. sajandi elu-oluga Eesti külas. Kohapeal saab hobusega sõita, Kuie koolimajas teadmisi omandada ja Kolu kõrtsis keha kinnitada.

Terveks toredaks päevaks jätkub tegevust Tallinna Loomaaias, kuhu maksab tulla kogu perega jalutama, loodust ja loomi uudistama ning erinevatest üritustest osa võtma.

Ning loomulikult väärivad vaatamist ka Tallinna lauluväljak, Kadrioru park ja loss ning Kumu kunstimuuseum. Värsket mereõhku on hea hingata kõndides Russalka juurest Piritale ning uudistades sealset kloostrikompleksi, männimetsa ja mereranda.

Autor: Vano Allsalu
Kasutatud lehekülge www.visitestonia.com

Broneeri hotell Tallinnas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe rohkem Nõustun